| alle_7514 a întrebat:

La vara vreau sa merg in Irlanda. Voi avea 17 ani. Vreau sa stiu daca pot calatori singura cu avionul, fara sa ma insoteasca un adult. e nevoie de ceva imputernicire?

6 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Da, ai nevoie de un act de la notar semnata de ambii parinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai nevoie de un act de la notar semnat de ambii parinti si de un insotitor de zbor deoarece ai sub 17 ani. Daca mai merge cineva din familia ta ai noroc si mergi cu el/ea. Daca nu trebuie sa platesti un insotitor de zbor din cate stiu eu. Taxa nu este mai mare de 50$

| ashley26pink a răspuns:

Ai nevoie de un act de la notar semnata de ambii parinti. Pe care il prezinti la granitele fiecarei tari.

| dan11 a răspuns:

Esti sigura ca vrei sa-ti petreci vacanta aici?

| ȘtefanLamas a răspuns:

Ai nevoie de o procura cu semnatura tatalui/mamei /amandurora prin care sa-si exprime acordul de a te lasa sa calatoresti singura in afara tarii.

Calatorie placuta,
Numai bine!