| mariaciu a întrebat:

Lovirea masini la examenul auto de bordura drumului se penalizeaza cu 21 puncte?

Răspuns Câştigător
| 19flo79 a răspuns:

Practic, ai picat examenul happy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se penalizeaza cu 21 de puncte, cu un asemenea numar de puncte se penalizeaza cateva incalcari grave ale regulilor de circulatie.
Pentru detalii privind punctele penalizatoare vezi Anexa nr.3 la Ordinul MAI nr.268/2010, privind procedura de examinare pentru obţinerea permisului de conducere, cu md. si compl. ulterioare.

| David23445 a răspuns:

Cred ca ai pica examenul direct sau daca politistul e un om cum se cade nu vei avea probleme dar ai grija sa nu lovesti masina success la examen