| andreigameru23 a întrebat:

Luna trecuta am facut 18 ani pe 9 iunie si am facut cerere sa-mi mai vireze alocatie pe card dupa 18 ani. Mi s-a spus ca peste o luna mi se va vira alocatia pe card.Luna asta am trecut pe la banca sa verific daca mi-a intrat alocatia pe card si nu mi-a virat-o.De ce nu s-a virat? Dau funda

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti exact, ca o ipoteza se poate ca alocatia de stat pentru copii sa intre mai tarziu, asa ca mergi pe la mijlocul saptamanii urmatoare. De asemenea puteai si poti sa intrebi la banca pe ce data intra alocatia.

| AC4S4 a răspuns:

Din experienta mea si a altor oameni, alocatiile dupa 18 ani vin cu intarziere de cateva luni... poate chiar 5-6 luni. Vin toate odata, apoi vin din nou regulat.