| anonim_4396 a întrebat:

M-a prins controlu ieri fara bilet si mi-a luat datele, am semnat si a zis ca vine amenda acasa. Va veni amenda acasa ca trebuie sa platesc sau trebuie sa ma duc eu la sediul lor? la mana nu am primit nimic.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa-ti trimita procesul verbal de contraventie la domiciliu si va trebui sa platesti amenda, o poti plati la sediul lor, la Trezoreria locala sau la CEC Bank, te duci cu procesul verbal si cartea de identitate.

| oresvlad a răspuns (pentru Ioandelasal):

Stii in cate zile ajunge procesul verbal de contraventie acasa?

| Ioandelasal a răspuns (pentru oresvlad):

Asta este greu de spus, depinde cat de repede se misca, cred ca in jur de o saptamana.

| WeAreLegion a răspuns:

Pai daca ti-a zis ca vine amenda acasa inseamna ca vine acasa, asteapta cateva zile! Si eu am fost prins luna trecutahappy.

| IonutStefan96 a răspuns:

Daca nu tii s-a dat nimic la mana insemna ca nu e ok! Daca tii se mai intampla sa nu primesti nimic la mana, le spui.big grinomne da-mi ceva la mana. Daca ala zice ca nu.te duci, sau suni la 112 si sezisezi ca controroli de RATB nu iti da nimic la mana!