| Crasmaruu a întrebat:

M-am înscris la școala de șoferi cu 2 luni înainte de a împlini 18 ani, a trecut o luna de zile de atunci și nici pana in ziua de azi nu m-a sunat nimeni, oare sa ii sun eu?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca trebuie sa te interesezi, o poti face personal, telefonic sau email.
Daca ai semnat contractul de scolarizare atunci trebuia sa fie prevazut cand incepi cursurile teoretice.

| Crasmaruu explică (pentru Ioandelasal):

Pe contract scrie ca pe 15 nov incep cursurile dar nu am fost sunat

| Catrice a răspuns (pentru Crasmaruu):

Pai și tu vrei sa te sune de la școală sa mergi la ore?

| Violleta2022 a răspuns:

Si cum te-ai inscris la scoala aia, verbal, telefonic sau prin email?
Ai fost acolo in persoana sa depui dosarul si sa platesti cursul,
fiindca asa debuteza inscrierea si esti considerat cursant.

| Crasmaruu explică (pentru Violleta2022):

Am fost in persoana

| Violleta2022 a răspuns (pentru Crasmaruu):

Mergi inca odata acolo si vezi ce nu este in regula cu dosarul tau, sau poate nu ai platit cursul si ei te astepta sa-l achiti integral, ca sa te programeze la ore.

| TheStrategist a răspuns:

Sună-i tu sau trimite un email.

| Robert141651 a răspuns:

Buna, suni la secretariat, doamna sau domnul de acolo o sa-ti spuna tot ce trebuie sa faci. Mai este o posibilitate, sa-ti fi spus sa mergi sa iti faci analizele si sa mergi dupa la ei.