| pufuletz_1191 a întrebat:

M aputeti ajuta de cand eram mica dorinta mea a fost sa am un porumbel dar cum sa prind unul va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Alex_9605 a răspuns:

Nu trebuie sa prinzi unul si sa il tii captiv.In felu asta iti indeplinesti doar tie placerea iar pe el il chinui pentru ca il rapesti din mediul lui.Incearca sa gasesti pe cineva care vinde porumbei "domestici" sau mai bine cumpara-ti papagali ca sunt mai simpatici.

2 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Mie-mi intra pe geamul din spate de la balcon cand n-aveam plasa pusa. Vreo 8 mi-au intrat si i-am facut ciulama.

| yellowalien a răspuns:

Parerea mea... nu incerca sa prinzi unul laughing
mai degraba incearca sa gasesti un crescator de porumbei si ia-ti unul de pui... Intreaba cat mai mult persoane, uita-te pe net, te descurci tu. Sigur gasesti.Mai ramane problema parintilor, care spre sa fie si ei de acord cu dorinta talaughing
Multa bafta!