| andrei47 a întrebat:

M-i s-a spus ca scoala de soferi tine 5 sapt(2 legislatia, si 3 orasul) si ca nu pot da examenele doar dupa 18 ani, dar altii mi-au spus ca tine 5 sapt, dar examenele m-i le programeaza peste mult timp dupa ce termin scoala, deci as putea incepe mai repede ca sa dau examenele cat mai repede, voi cum stit ca e?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere o poti incepe cu 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani (pentru categoria B si alte cateva categorii) dar examenele teoretic si practic le poti sustine abia dupa implinirea varstei de 18 ani. Daca scoala tine 5 saptamani atunci cu atat inainte de implinirea varstei este bine sa o incepi, cel mult cu 6 saptamani.

| icEmaN10 a răspuns:

Examenele le poti da pana faci 18 ani numai ca permisul ti-l da cand ai 18 aniwinking