| OLECH a întrebat:

Mai am 2 saptamani pana fac 18 ani, nu am lucrat si nu lucrez. Ce documente trebuie sa prezint la CNAS pentru a-mi intocmi Cardul European de Sanatate? (european health insurance card)

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca esti elev, adeverinte de la scoala si CI.
Daca nu, citeste:http://www.hih.ro/W_CAS_IS/CARD_E/Doc_necesare.php

| Ceriik a răspuns:

OLECH explică:
Copii în vârstă de până la 18 ani

Carte de identitate, certificat de naştere (pentru minorii sub 14 ani) (copie)

| OLECH explică:

Copii în vârstă de până la 18 ani

Carte de identitate, certificat de naştere (pentru minorii sub 14 ani) (copie)

Deci doar buletinul trebuie?