| Feyenooord666666 a întrebat:

Mai este obligatoriu izolarea la domiciuliu daca vii din afara?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Da, si va fi in continuare. Mai ales ca se deschide sezonul turistic in exterior (Grecia, Bulgaria, etc). Vei intra in carantina dupa ce te intorci din vacanta. happy

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata este obligatorie, dar nu se stie ce va fi incepand cu 15 iunie, probabil va fi desfiintata, depinde de situatia de atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu, da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, au zis ca cel mai probabil se va scoate dupa 15 iunie.

| Valeriaa2 a răspuns:

Cu siguranta! Daca va intoarceti dintr o țara in care exista focare de infectie si nu numai..cred ca se aplica problema in orice tara, veti fi izolat 14 zile, iar după daca nu aveti cov cred ca sunteti liberi. Eu sunt clasa a8a si am aceasta problema in clasa, parintii unei colege sunt plecati in strainatate si trebuie sa vina unul dintre ei ca sa semneze ceva pentru repartizarea n liceu, nu prea stiu... dar da