| AvalohAlyn a întrebat:

Mai este vreo tara mai corupta in toate sistemele(sanatate,politica, educatie etc) decat Romania? Este Romania o tara foarte corupta?

Răspuns Câştigător
| Riza a răspuns:

Da, dar in majoritatea tarilor exista coruptie. Pur si simplu banii corup, oricine ai fi si orice planuri ai avea de a schimba si imbunatatii lucrurile, odata ce ti de ofera o suma mai mare devi corupt si renunti la principii pentru bani. Noi insa pe langa ca suntem corupti nici nu incercam sa ascundem asta. Orice problema am avea noi ne plangem de ea si in afara si astfel ni se vad defectele. Nu suntem discreti nici macar cu proprile greseli.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt multe tari mai corupte decat noi. In 2013 figuram in prima jumatate a clasamentului cu tarile mai putin corupte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate tarile sunt corupte. conteaza cat de corupte, iti garantez eu ca Bulgaria sau Moldova sunt mult mai corupte, sa nu vorbit de tarile din Africa