| troleibuz a întrebat:

Mai sunt proteste in America?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trump doarme in picioare pentru ca nu scoate armata sa-i potoleasca. Dar daca ii place maciuca neagra sa-i lase cu vandalismul si fentismul

| gabicoo a răspuns:

Acum mă duc să văd!
laughing

| Michaeel a răspuns:

Da mai sunt. Vor sa le facă dreptate persoanelor de culoare. În SUA e o problema foarte mare cu rasismul, majoritatea sunt rasiști(acolo sunt și foarte mulți străini). Am înțeles aceste prostește și am fost de acord cu ele pana la un moment dat. Acum mii se pare ca au întrecut măsură. Țin sa menționez ca nu sunt rasist.

| Wr3nch a răspuns (pentru Michaeel):

Au sarit de mult calul. spartul de magazine si vandalizarea monumetelor nu ajuta cu nimic probleme rasiale.

| Michaeel a răspuns (pentru Wr3nch):

Exact! Au distrus clădiri și monumente istorice. Oamenii aia sunt normali la cap? Cum ai zis și tu:Asta nu va rezolva rasismul. Ai USA mereu a fost o problema cu rasismul și va mai fii în continuare. Dacă pana și președintele lor e homophob, rasist, nu respecta femeile și mai sunt zvonuri ca e și pedofil, la ce sa te aștepți.

| RKBlue a răspuns (pentru Michaeel):

In Sua nu sunt majoritatea rasisti.
Chiar destul de putini.
Protestele au inceput impotriva politiei, ineficientei si a metodelor brutale.
Politia pare ca e o institutie total rasista acolo.
BLM a inceput sa exagereze in unele parti, dar statuile nu reprezinta niste valori atat de rele incat sa fie distruse, nici atat de importante incat sa fie pastrate in mijlocul oraselor.
Acolo au ajuns la momentul in care cuvintele rasist, homofob, transphob, bigot, etc nu mai au valoare.
Isi arunca unii altora insulte peste tot.Se apropie si alegerile, si ca intotdeauna, poti vedea prietenii de o viata si familii destramate din cauza vederilor politice diferite.
Si pana la urma, cativa rasisti sau nerasisti profita de situatia de acolo...

| Michaeel a răspuns (pentru RKBlue):

OK domnul profesor