| georgianaanonim1 a întrebat:

MAIne dau sala... din 56 de teste, 5 am picat.
Imi e aiurea cu oprirea, stationarea, la intrebari. Nu prea le inteleg. Ce ma sfatuiti!?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Reia legislatia (codul) cu ATENȚIE

| Sn4k3 a răspuns:

Pai ia si invata ce nu stii, ce altceva sa faci laughing?

| ywar a răspuns:

Pici sigur! Acasa, unde nu ai conditii de stres, unde nu te bate nimeni la cap cu timpul tu gresesti. Ca sa iei trebuie citita legislatia si facute toate testele cu maximum de punctaj pe fiecare. Acolo din pricina emotiilor mai gresesti, in mod sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stationarea- cand stai mai mult de 5 minute. Si e semnul acela cu o bara.
Oprire- mai putin de 5 minute. Are x-ul acela.

La semnul de interzicerea stationarii, ai voie sa opresti.
La interzicerea opririi, nu poti opri, nici stationa.

Daca pici sala, iti sugerez sa folosesti cu incredere site-ul scoalarutiera.ro.
E gratis, si foarte clar. Explica tot, ai mediu de invatare, chestionare.
Spor... sa nu te stresezi prea mult. Daca pici, n-ai ce face. Nu poti schimba nimic prin stres.
Daca il iei, o sa te bucuri tare.

| georgianaanonim1 explică (pentru anonim_4396):

Stiu astea... ma refer la alea gen; n ai voie sa opresti la.25, 50 m de...
Etc

| GouDidodino a răspuns:

Fa chestionare de pe alicatia DRPCIV, o găsești pe Magazin play, pentru ios nu stiu

| CristinaEmma a răspuns:

Ia intrebarile si căutați raspunsuri logice.
Exemplu: Nu ai voie sa parchezi 50m inaintea trecerii de pieton. De ce? 1 daca tu ai fi pietonul find masina in lateralul tau nu ai vizibilitate buna asa ca va trebui sa faci cativa pasi inainte ceea ce e periculos caci daca vine o masina in viteza poate sa te ia din plin iar de te pui in locul soferului asemenea nu ai vizibilitate si l-ai luat...
Alt exbig grinaca ar fi o masina noaptea pe strada stationata doar 10 minute fara avrii sau cu. Asemenea, exista riscul acidentarii din cauza vizibilitatii scazute.
Punete in locul personajelor din intrebare si vei intelege singur/a.
Mult succes!

| Tralaluitorul a răspuns:

Nu mai da de soferi.
Simplu.