| OctavianSps a întrebat:

Maine trebuie sa plec de urgenta la tara si sa raman acolo pentru ca am cainii lasati singuri. Am voie? Si daca da, intre ce ore?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai voie, intre orele 6 - 22.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat ai o declarație pe propria răspundere in care scrii unde te duci si de ce ai voie avand in vedere ca trebuie sa hrănești animalele

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să o adeverință la tine și să ai un motiv întemeiat pentru a ieși din casă.

| Donsavas a răspuns:

Ai voie dar trebuie să completezi o cerere.

Răspuns utilizator avertizat
| Ionela_Mădălina_1999 a răspuns:

Trebuie să ai la tine o adeverință sau o declarație că ai un motiv întemeiat să ieși din casă. Înțeleg că nu poți lăsa animalele să moară de foame, Doamne ferește, dar te rog, stai in casă și acolo!?