| OctavianSps a întrebat:

Maine trebuie sa plec de urgenta la tara si sa raman acolo pentru ca am cainii lasati singuri. Am voie? Si daca da, intre ce ore?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai voie, intre orele 6 - 22.

Răspuns utilizator avertizat
| Ionela_Mădălina_1999 a răspuns:

Trebuie să ai la tine o adeverință sau o declarație că ai un motiv întemeiat să ieși din casă. Înțeleg că nu poți lăsa animalele să moară de foame, Doamne ferește, dar te rog, stai in casă și acolo!?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat ai o declarație pe propria răspundere in care scrii unde te duci si de ce ai voie avand in vedere ca trebuie sa hrănești animalele

| Donsavas a răspuns:

Ai voie dar trebuie să completezi o cerere.

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să o adeverință la tine și să ai un motiv întemeiat pentru a ieși din casă.