| anonim_4396 a întrebat:

Mda, deci am picat traseul, si am o curiozitate pentru cunoscători, sa zicem ca avem un giratoriu, inainte de el avem 3 benzi, banda 1 înainte sau la dreapta, banda 2 înainte, banda 3 înainte, eu ma aflam pe banda 2, intrebarea este daca eu puteam sa intru in giratoriu odata cu cel de pe banda 3, ca ma gandesc ca amandoi mergeam inainte si puteam

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Este pe banda 2 intri in giratoriu pe banda doi si iesi din giratoriu tot pe banda 2

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Mulțumesc de răspuns, ideea era daca ma puteam baga odata cu ala de pe banda 3

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asta ti am zis si eu, tu mergi pe banda da, el pe banda lui, nu vad de ce nu puteai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai clar?
Nu prea se înțelege ce ai spus.
Te-ai încadrat prost în giratoriu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult

| Quassaar a răspuns:

N-ai nici o raspundere fata de cei de langa tine. Ficare cu treaba lui. La intrarea in giratoriu trebuie sa dai prioritate celor care vin din stanga(asta daca nu exista semn de "cedeaza" in interiorul sensului) si de dreapta daca cel de pe banda 1 isi pastreaza directia in giratoriu.( stiu ca este o porcarie dar asa este legea)

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Mai bine nu pui tu manuta pe cartea de legislatie si mai faci o data scoala? Sunt pline soselele de copii morti care au luat carnetul aiurea!

| anonim_4396 explică (pentru Delmo_Catalin_1984):

Prietene, daca nu ma cunosti, te rog nu vorbi aiurea, nu ma stii nu stii cati ani am, nu stii ce fel de om sunt, te rog nu devia de la subiect! O zi buna

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu stii legislatia de ce mai dai de permis/dai pentru alta categorie? Nu vad sensul. De vreme ce ai pus o intrebare in mod public, ti-am raspuns la fel! O zi cat se poate de buna!

| Catalina990099 a răspuns:

Dacă tu iti păstrezi banda ta, acordând prioritate celor din stanga, de ce nu?!