| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a dat un prieten un bilet castigator la pariuri in valoare de 120 RON. M-a rugat sa ma duc eu sa-i scot. Pot sa ridic castigul daca am cartea de identitate expirata in starea de alerta ( e considerata valabila )?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Valabilitatea cartii de identitate a fost prelungita in starea de alerta si inca 90 de zile dupa aceasta, asa ca CI este valabila si poti primi castigul.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cei de acolo decid.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu îți trebuie buletinul, doar scrii CNP -UL de pe spate atâta tot, al tău sau al lui.
Eu știam ca agențiile de pariu sunt închise, dacă e deschis la tine în localitate scrii doar CNP atât!