| AdiIRM a întrebat:

Mi-a fost suspendat permisul pe o perioadă de o luna, a trecut acea lună dar nu am luat încă permisul, ce se întâmplă dacă conduc acum fără permisul luat? Precizez încă odată că acea lună de restricție a trecut.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei fi amendat daca esti oprit de politie si nu poti prezenta permisul de conducere.

| CodrutElian1990 a răspuns:

In cel mai bun caz vei fi amendat ca nu ai permisul la tine.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

În România este ilegal să conduci fără să ai in posesie permisul, iei usor amendă!
De ce nu mergi la Poliție sa il ridici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Abia luni deschide?, cât e amenda?