| consuella a întrebat:

Mi-am pierdut certificatul de nastere. Ce trebuie sa fac? Locuiesc in strainatate, in martie ajung in tara dar o alta problema ar fi ca urmez sa am cununia in aprilie! in tara locuiesc in orasul pitesti! Ce pasti trebuie sa urmez, va rog ajutati-ma, o zi buna!

4 răspunsuri:
| ines a răspuns:

Buna vad ca maya zice de eliberarea unui certificat de nastere nou ca dureaza 2 saptamani mie mi-la dat an aceiasi zi am facut o declaratie cum mi-am pierdut certificatul si sa rezolvatdura 2 saptamani daca nu mergeam la judet adica de unde a fost eliberat certificatul

| maya_7683 a răspuns:

Trebuie sa mergi la primarie, la biroul starii civile si sa ceri un alt certificat, declarindu-l pierdut pe cel original.Va trebui sa platesti cam 100-150 lei.pentru altul nou si eliberarea unui certificat nou dureaza cam 2-3 saptamini.Asa ca de cum ai ajuns in tara fuguta la primarie pentru un certificat de nastere nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
eu as lua legatura cu Primaria inca de pe acum prin telefon,
pentru ca sa iti dea lista completa a actelor pe care trebuie sa le prezinti acolo in ziua cand mergi sa le ceri Certifcatul de nastere

ai aici toate coordonatele http://www.primariapitesti.ro/......DF0053D4F7 OpenDocument
Contact

Adresa: Str Victoriei nr. 24, Piteşti, jud. Argeş, cod 110017

984 - Telefonul Cetăţeanului

Centrala: 0040 248/ 213. 994, 0040 248/ 214. 172

Cabinetul Primarului: 0040 248/ 220. 088

Fax: 0040 248/ 212. 166

E-mail: primaria@primariapitesti.ro

Web: www. primariapitesti.ro
Actualizat in 27/08/2009, la ora 08:23
ai cateva formulare pentru cereri diverse la adresa http://www. primariapitesti.ro/portal/arges/pitesti/portal. nsf/B546E03A6D709402C225747400549D9C/$File/FORMULARE%20stare%20civila. pdf
exista si solutia de Cautare Avansata pe Site http://www. primariapitesti.ro/portal/arges/pitesti/portal. nsf/SearchByDenumire? SearchView
Casa de piatra!

| consuella explică:

Va multumesc