| Palie_Albert_1987 a întrebat:

Mi-am pierdut nr de tel, am dat resetare la telefon și nu mai am acces la yahoomail. Cum pot ajunge in cont dacă nu am acest la fostul nr de telefon pe care mi se trimite acele parole de Autentificare?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca ai pus o adresa de mail alternativa pe cont (a ta sau a altcuiva), atunci poti recupera acel cont prin adresa respectiva. Sunt singurele metode de securitate (telefon, alta adresa de mail), pe care Yahoo le foloseste cand apar probleme.
Daca ai pus doar un numar de telefon, la care nu ai acces, e necesar sa-ti faci alt cont pe care sa-l securizezi cum trebuie: telefon, alta adresa de mail.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate ai pus intrebari de securitate la cont si o sa il recuperezi sau poate ai adresa de mail alternativa.