| Carlos01 a întrebat:

Mi am pierdut recent portofelul cu actele,pentru a reface buletinul trebuie sa ma prezint din nou cu părinții, sau pot merge singur?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti major dar nu esti proprietar al locuintei de domiciliu trebuie sa mergi cu parintele care este proprietar, pentru a semna de luarea in spatiu.
Daca esti minor este obligatoriu sa mergi cu un parinte, tot cu proprietarul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai o proprietate pe numele tau? Daca da atunci nu ai nevoie de părinți să te ia în spațiu.

| UserRo10 a răspuns:

Oricum ai nevoie de cineva sa te ia in spatiu. Nu poti merge singur

| MocanuAlina2006 a răspuns:

Trebuie să mergi cu părinții tăi dacă ești mai mic de 18 ani, dar ar fi bine să mergi și dacă ai peste 18 ani cu ei că așa ar ajuta mult la refacerea noului buletin actele lor mai ales dacă ai și mutația la ei