| xSequel a întrebat:

Mi se anuleaza votul daca am pus stampila in stanga siglei partidului?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are importanta daca stampila este in dreapta sau in stanga siglei, important este sa fie in dreptunghiul cu candidatii sau macar sa atinga acel dreptunghi cu o parte a ei, daca este asa votul este valabil.
Votul este nul numai daca stampila este total in afara unui dreptunghi cu candidatii.

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil se anuleaza daca stampila e in afara patratului

| xSequel explică (pentru suntserios):

Am pus-o sub numele partidului, in dreptunghi/incadratura.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Bai, fratiilor intelegeti o data nu voi votati voturiile sunt aranjate de catre astia de sus adica voi mergeti ii votati dar scorul poate vi inversat daca la astia de afara nu le convine cum merg treburiile aici.

| gabicoo a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Dacă țin bine minte tov. Stalin a zis:
Nu contează cine și ce votează.
Contează cine numără voturile!
Iar Păstorel Teodoreanu:
"Foaie verde de cicoare
Votezi ochi și iese Soare!"

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru gabicoo):

Viata e de rahat suntem niste sclavi atat, altcineva aranjeaza si modifica scorul mie mila de copii tai.

| suntserios a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Daca tu te simti slav si ai impresia ca votul ta nu conteaza nu ii descuraja pe altii... macar nu azi. Ramai singur in pesimismul tau

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru suntserios):

Adevarul doare nu-i asa se vede dupa raspunsul pe care mi la-i dat.

| suntserios a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Nicidecum... adevarul e ca lumea astazi e mobilizata, lumea vreo o schimbare si se vede in prezenta la vot, insa societatea noastra este trasa in jos mereu de atitudini ca ce a ta.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru suntserios):

Pai, ma desteputule care societate tu nu vezi ce e aici, e mai rau ca in jungla Romania e de fapt TIGANIADA e ca la nebuni o tara de cu+rve si de proasti, scuza-ma daca te-am jignit intr-un fel dar cam asta-i realitatea pace men.

| suntserios a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Asta pentru ca 30 ani, oameni ca tine s au pisat pe vot asa cum o faci tu acum...

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru suntserios):

Tara nu merita nimic, tu de ce crezi ca e viata noastra asa de grea ca ne-o vacem noi sa fie grea nu, aici e de vina statul roman numai el e de vina eu am spus ce am avut de spus asa ca Dumnezeu sa fie cu tine fratioare.

| suntserios a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Absolut doar noi ne face viata grea. Pentru ca suntem ignoranți, asteptam pomana si credem in batranei care locuiesc pe un norisor

| AC4S4 a răspuns:

Cel mai probabil da.

| RobertMoon a răspuns:

Conteaza sa pui stampila in interiorul chenarului, nu pe sigla neaparat.hee hee

| xSequel explică:

sad e fix in dreptul raspunsului, de-aia am dubii.

| AC4S4 a răspuns (pentru xSequel):

A, scuze. Credeam ca spuneai in afara patratului unde erau si candidatii. Nu am citit bine.