| anonim_4396 a întrebat:

Mi se pare mie sau a crescut numarul protestelor prin Europa, de cand cu covid?
Au fost proteste anti masuri restrictive. Acum am vazut ca-s proteste de 11 zile in Barcelona pentru un rapper.

6 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Ti se pare. Intotdeauna au fost proteste... happy

| Apokales a răspuns:

Foame ca intotdeauna indeamna la proteste. Mai sunt si impulsionati de catre politic, de catre opozitie.

| NotNamed a răspuns:

Stiinta avanseaza, prostii stau la coada.

| NunuNini a răspuns:

Uite asa vazui si eu!
Gasesc tot felul de motive ca sa iasa in strada. E stresul acumulat si refuleaza acum prin proteste.

| GRYM2 a răspuns:

In alte tari cum ar fi Amerika Spania Franta Germania si tarile mai instarite din UE daca sunt proteste si in aceste tari au fost proteste baga astia trupele specialen cu tunurile de apa imediat pe ei si ii potolesc nu ca in Romania unde daca un protestatar moare ii da in judecata pe jandarmi acolo daca se dau ordine sunt respectate si fac ceva doar ca uneori trebuie sa fie anumite bAprobari ca daca s-ar duce trupele specialesi jandarmi mai tare in protestatari acestia imediat s-ar potoli doar ca nu se dau ordine sa se intre mai tare in ei ca daca nu comisia UE legea nu stiu care se dau in judecata ONU si alte cacaturi din astea ale capitalismului ca in multe tari nu ii capitalism si democratie serioasa ii o combinatie intre toate ideologiile.

| relian a răspuns (pentru GRYM2):

Ai gandito mult pana sa o spui?laughing Ai vazut tu in America ca au bagat aia tunurile de apa peste protestatari? Au fost proteste si acu recent,sau dus aia au intrat in capitoliu peste aia,n-am vazut nici un tun cu apa,tu in care dimensiune ai fost de zici ca ai vazut?laughing
In america au oamenii arme si daca te bagi cu tunu pe ei cum spui,s-ar putea sa iasa altceva laughing nici cand au devastat la pristeste magazine pe distante foarte lungi na venit nimeni sai bata,ori sa dea cu apa in ei.
Iti zic eu ca aici locuiesc,au spar toate geamurile peste tot,au intrat au devastat cladiri nu ale staului,cladiri particulare,poate sia statului dar politia na intervenit,ma refer sa dea cu apa cu rahaturi in ei.

Poate acolo in europa tot ce se poate, oamenii nu au cu ce se apara, apoi fiecare stat are legile lui, asa ca nu faci tu ce vrei, faci ce vrei pe mosia lu tactu, dar nici acolo laughing