| Goldenbulle7 a întrebat:

Mi se poate retine permisul pentru viteza, daca nu am fost oprit pe loc? Am depasit limita de viteza si nu stiu exact cat aveam. Politistul avea un pistol radar. Nu m-a oprit, dar banuiesc ca o sa vina acasa amenda. Pe mine ma intereseaza daca se poate retine permisul, luand in vedere si faptul ca amenda o sa vina pe adresa masinii ( eu nefiind proprietar )

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu esti proprietar, n-ai fost oprit si te-au prins cu viteza mare atunci va fi chemat proprietarul masinii sa spuna cine a condus. Abia apoi vei fi chemat, amendat si suspendat dreptul de a conduce.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil, insa nu stiu ca in Romania sa se trimita amenzi acasa pentru viteza.