| nyoentox2002 a întrebat:

Multi patroni dau bonuri de masa ca sa nu plateasca mai mult la stat?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pe de o parte. Pe de alta nu sunt obligati sa le dea, asa ca nu te gandii ca daca nu erau bonuri de masa luai mai multi bani in mana.

| nyoentox2002 explică (pentru Wr3nch):

Pai altii sunt care dau 12 milioane plus bonuri ajung la 14 milioane

| Wr3nch a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ok, o sa clarific: Aia care dau deja salariul minim pe economie in cash ar avea mai putina motivatie sa dea si bonuri. La aia care fac ce zici tu e clar ca nu e de lucrat daca poti ceva mai bun.

| luchax a răspuns:

Cat timp vin banii ce conteaza?