| oprescudorin11 a întrebat:

Nu-i puneti la colt, pe judecatori! Ei respecta doar legea!
Intrebarea mea se refera la o Constitutie gresit formulata,, eu cred ca trebuie schimbata ca sa nu mai existe ambiguitati! CLAR!
Cine a formulat=-o erau slugile HOTILOR ca si ...maimutoii din curtea c.
Ca atare, daca vreti un stat DE DREPT, trebuie sa aveti si legi CLARE!
Nu Inchizitie, dar nici BRAMBUREALA asta!
Nu trebuie sa va zic, ce legi trebuie schimbate (articole din Constitutie), nu sunt de meserie, nu am acest Drept!
Dar vreau pareri de oameni, care vad ce se intampla, cu o Constitutie a HOTILOR!
cu stima.
Cineva mi-a zis ca legile sunt CORECTE! In masura in care judecatorii sunt corecti si nu au stabilitatea necesara de a se pronunta!

Dar eu constat ca pot fi ocolite!(legile), caci Politicul face mizeria..numai ca Nici Constitutia nu e Corecta! Lasa cale libera hotilor si neavenitilor 'inteligenti'.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Orice lege, inclusiv Constitutia, este perfectibila si in timp s-au facut propuneri in acest sens. Sunt de parere ca ar fi necesare unele modificari, de ex. privind conditii mai drastice pentru ocuparea unor inalte functii publice, reguli precise de numire in aceste functii, eliminarea posibilitatii numirii sau alegerii unor condamnati, etc.

| Catrice a răspuns:

Constituția reprezinta legea fundamentală. Restul legilor nu fac decât sa vina în completarea ei.

| StrongHeart a răspuns:

Si eu am impresia ca multe legi sunt aiurea si e o confuzie mare in sistemul actual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt întrebarea ta nu se referă la nimic că nu e o întrebare, poți observa că n-ai folosit un '?', e un delir