| Aristica a întrebat:

Nu m-am dus sa imi dau demisia si am fost data afara pe motive de indisciplina, am contract de colaborare. Imi va cauza la urmatorul loc de munca? Nu era contract de munca, ci de colaborare. Va multumesc!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-ar putea sa existe un semn de intrebare privind motivul incetarii contractului doar daca ti se va cere o recomandare la un loc de munca ulterior.

| express11 a răspuns:

Nu-i problema.contractele de colaborare, nu prevad demisie.

| Aristica explică (pentru express11):

Esti sigur?

| express11 a răspuns (pentru Aristica):

Contractul de colaborare/ de prestari servicii nu este supus dispozitiilor Codului Muncii si se incheie numai pentru activitati ocazionale... deci nu ai nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu era contract de munca nu ar trebuie sa existe probleme, insa ai putea sa ai probleme la o eventuala recomandare iar o indisciplina la locul de munca poate recidiva din partea ta