| AvalohAlyn a întrebat:

Nu o sa construiți voi nici intr-o viață cât a construit tata in 30 de ani.
((Nicu Ceaușescu)
Se pare că a avut dreptate.Au trecut peste 30 de ani de la Revoluție iar ăștia nu au construit nimic dar de distrus au distrus multe.E bine in capitalism și democrație doar pentru libertatea de opinie, oricum azi multi critică dar nu asculta nimeni de fapt.Un singur lucru bun că este de toate in ale mâncarii în democrație în rest parca Ceaușescu s-a ocupat mai bune de tara asta decât o fac actualii și cei de după 89.Chiar și tara era mai respectata pe vremea lui și era mult mai mult respect și bun simț printre oameni. Nu credeți?
Cum comentati?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Asa este a construit dar oare cu ce pret? de-ai putea intreba muncitorii asupriti care au muncit pana la epuizare...Cat de usor e sa vorbesti fara sa stii, dar pun pariu ca n-ai rezista 1 zi fara curent, gaz, apa calda alimente la alegere etc. decat sluga cuiva mai bine a nimanui! Vezi cum se traieste in Coreea de Nord, exact asa era si pe timpul tiranului!