| Ukaya a întrebat:

Nu pot sa merg la un doctor sa fiu ucenicul lui o perioada si dupa sa ma angajeze si pe mine in spital? CCredeti ca m-ar primi?

22 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca nu prea intelegi ce ti se spune, nu poti lucra in spital, ca si cadru medical, fara a avea studii medicale.
Sigur ca poti lucra ca om de serviciu, portar, in compartimentele administrative, etc, in functie de studiile pe care le ai.

| Violleta2022 a răspuns:

La medic nu exista ucenici.
Stai tu acolo ca mecanic auto, si mai repara o roata, mai umfla un cauciuc, ca-i munca care ti se potriveste perfect.

| Ukaya explică (pentru Violleta2022):

Mai bine ca tine o sa ajung orice ar fi

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ukaya):

Baitel, cum poti sa ajungi mai bine ca mine, cand tu nu ai nici un amarat de BAC luat?
Eu sunt director de finante intr-o companie australiana. Castig foarte bine, locuiesc in occident de 30 de ani, am tot ce-mi doresc si timp garla, ca atunci cand esti sef faci ce vrei, fiindca altii muncesc pentru tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ma crezi tu, care esti copilas naiv, dar prietenii care ii am aici si care ma stiu in personal si in viata reala, stiu cine sunt si ce am.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar in imaginatia ta!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Du-te la o postliceala de asistenti medicali, iar in 3 ani poti fi "ucenicul" oricarui doctor.
Materia este foarte simpla.

| Ukaya explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu vreau sa mai aud de profesori si scoli

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ukaya):

Atunci apuca-te de desfundat canalizari.

| Simo345 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Sau sa fii vraci. felcer. am auzit ca au salarii bune laughing si sunt la mare cautare, mai ales acum cu Covidu laughing)))

| Wr3nch a răspuns:

Nu exista ucenicie la doctori lmao. 6 ani de faculta plus rezidentiatul si te primesc cu drag la spitale. Sau o postliceala de asistenti medicali daca vrei ceva mai simplu.

| Ukaya explică (pentru Wr3nch):

Nu sa ma faca doctor dar ceva asistent al lui personal nu e mai bine sa fiu ucenic decat sa fac scoala aia inutial?

| Wr3nch a răspuns (pentru Ukaya):

Fara scoala aia nu ai drep sa fii in spital. Medici nu au asistenti personali, ca nu is manageri.

| Celcestietot a răspuns:

Ai mai mari sanse ca ucenic de vraci.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa nu crezi ca e asa usor!
NU se zice,, ucenic' ci,, asistent'' si trebuie pregatire speciala.Nu va sta doctorul sa iti arate cum se ia o tensiune de exempu.Sau cum se face o injectie.Asa ca i-ati gandul.
Daca tintesti sus trebuie sa inveti, asa e!

| Yuoia a răspuns:

Ca ce sa te angajeze? Tu nu stapanesti limba romana si vrei sa fii "ucenic de medic"?
Medicii fac 6 ani de facultate, apoi specializare, rezidentiat. Si dupa ce termina astea, tot mai au de dat examene.
Chiar si asistentii "mananca" medicina vreo trei ani. Apoi tot cu examene se trece si se ocupa posturi.
Poate la curatenie. Dar si acolo e concurenta mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista ucenicie in medicina. Daca vrei sa fii asistent, trebuie sa faci scoala de asistenti medicali, 3 ani.

| chuckmanson a răspuns:

Tu crezi ca medicina se face asa în 5 minute la un doctor random?rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| salieri84 a răspuns:

Normal ca poti, e ca in The Sorcerer's Apprentice. Doar te lovesti cu bagheta magica de vreo 3 ori si devii cat ai clipi un ucenic. Sau daca bagheta are placa de baza defecta, te transforma in mucenic.