| AvalohAlyn a întrebat:

Nu va este lehamite de P.S.D?
Mai este cineva care sustine ciuma rosie incompetenta care si-a demis de 2 ori proprii premieri?
Nu v-ati saturat de P.S.D?
Speram ca Iohannis sa ne salveze dar...sad

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii sigur ca sunt destui care mai sustin PSD, cauta ultimele sondaje si o sa vezi.
Eu m-am saturat de multi ani, dar nu vad sa fie mult mai bine cu altii, dupa mine toti sunt cam la fel.
Domnul Presedinte nu avea cum sa ne salveze, nu este un dictator si Constitutia nu-i permite.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa salveze Iohannis cand PSD a luat peste 40% din voturi?

Poate te ai saturat tu eu si altii care ne informa si stim cum arata o tara condusa de oameni decenti.
Problema e ca drept de vot are toata lumea, inclusiv cei care nu inteleg nimic din ce se intampla.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Mai exact, PSD are 48% din numarul de parlamentari in momentul asta. big grin
Singura solutie pentru a trece in opozitie e ca partidul sa se rupa din interior, sau ALDE, UDMR si implicit minoritatile sa treaca de partea opozitiei actuale. happy

| AC4S4 a răspuns:

Se pare ca Romania nu s-a saturat de PSD, ii voteaza in continuare. Oamenii ies la vot numai cand se spune pe Facebook, e ca o sarbatoare. La alegerile prezidentiale prezenta a fost cam de 53%, la alegerile legislative (care sunt mai importante) prezenta a fost de 39%. Asta pentru ca atunci cand a fost cu Iohannis toata lumea facea reclama la acel "eveniment".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai fi vrut sa te salveze Iohannis?