| Henrypericolpublic a întrebat:

Nu va suparati, dar cu cine trebuie sa votez in 26 mai? Sau ar trebui sa nu merg la vot?
PSD? PNL? USR+plus?
Nu am idee cine ar aduce un viitor mai bun tarii?
Un candidat individual?
Mu va suparati, dar nu le am cu politica si nu am experienta in voturi.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Votezi cu cine vrei dar sa ai in vedere ca este nevoie de oameni noi, cel putin eu o sa votez cu alianta USR-PLUS.

| Emazio a răspuns:

Ar trebui sa te informezi singur, pentru ca noi putem sa te influentam sa votezi cu cine vrem noi. Eu personal o sa votez USR PLUS.

| RAY a răspuns:

Din ce ai scris acolo, as alege USR+plus

suntserios
| suntserios a răspuns:

PSd si PNL guverneaza de 30 ani si nu au facut cea mai buna treaba... Poate e timpul pentru ceva nou

| GabiDumitrescu a răspuns:

Acum votezi sa trimiti candidati in Parlamentul European. Poti sa te uiti pe CV-urile lor ca sa te prinzi ce se intampla. Pe de o parte, o gasca de hoti de la pesede care habar nu au o limba straina de cele mai multe ori, pe de alta parte profesionisti cu care sa nu iti fie rusine. Desi multi sustin peneleul, eu as merge pe USR+ pentru simplul fapt ca nu au mimat opozitia asa cum au facut peneleii (de cateva ori au votat PENTRU mentinerea pensiilor speciale si s-au opus maririi alocatiilor pentru copii desi erau teoretic in opozitie). Poti merge si pe un candidat individual, de ce nu. Sint citiva ok, desi nu prea le acord sanse.

| minrest a răspuns:

Nu e nici o suparare; daca ai vederi mai liberale si moderne, poti vota USR Plus, daca ai vederi mai conservatoare si traditionaliste, dar ai incredere in utilitatea libertatii economice si a pietei, poti vota PNL; nu iti recomand celelalte partide, si nici unul din cei trei candidati inependenti.

| aXy99 a răspuns:

USR+PLUS daca te-ai saturati de corupti.