| Henrypericolpublic a întrebat:

O intrebare:
Cand un polițist vrea sa verifice daca șoferul a consumat alcool trebuie să-l verifice si pe cel din dreapta șoferului?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa-l verifice si nici nu are voie, cel din dreapta nu conduce masina si verificare cu alcoolscopul este obligatorie doar pentru conducatorii auto.

| Simpatic a răspuns:

Cum ti s-a si raspuns nu are niciun drept sa-l verifice si pe cel din dreapta, pe de alta parte are voie sa ii legitimeze pe toti pasagerii dintr-o masina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba are pasagerul?

| Henrypericolpublic explică (pentru suntserios):

Întrebam asa de curiozitate, stiu ca nu are nici o treaba.

| Bizon95 a răspuns:

Ceva mai rau decat atat, AR TREBUI SA IL FELICITE PE BETIVUL DIN DREAPTA SOFERULUI, pentru ca si-a gasit sofer si nu a condus el... BEAT

iar daca cumva ti s-a intamplat asa ceva, ATUNCI PULITISTUL A FACUT ABUZ... IA MASURI!

| gogu220 a răspuns:

Da. Şi dacă are unghiile murdare, şi nu are batistă îl pune pe coji de nucă.

| Alive99 a răspuns:

Doar soferul.