| raduspace10 a întrebat:

O intrebare din pura curiozitate:
Daca sa spunem ca esti infractor si intra politia peste tine in casa, iar obiectele tale care pot fi folosite ca probe ( arme, bani, droguri etc. ) le tii intr-un seif super gros, poate chiar facut de tine, ceva de exemplu cu o grosime de 1 metru ( ceva stil fort knox ), de ar trebui sa dea cu kilograme de dinamita in el ca sa il darame ( si poate e prea greu ca sa il poata muta cu ceva, iar daca ar da cu explozibil poate ar periclita siguranta anumitor cetateni ), cum o sa procedeze? Te pot forta sa il deschizi pentru ei?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te pot forta sa il deschizi si nici nu-l vor deschide cu explozibil, mai ales in apartament, fii sigur ca exista persoane pricepute in deschiderea seifurilor.
Si visezi daca crezi ca poti construi un seif cu grosimea peretilor de 1 m si mai ales intr-un apartament.

| raduspace10 explică (pentru Ioandelasal):

Intrebarea oricum a fost pusa la caterinca laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il deschid ei stai linistit

| Dismally a răspuns:

Nu exista seif care nu poate fi deschis. Cei de la politie mai au si coloboratori - spargatori de seifuri spre exemplu deci il vor deschide oricat de gros ar fi.

| qwertpro a răspuns:

Salut,daca nu vei accepta sa il deschizi atunci vei fi condamnat automat ca vinovat si ti se va da o pedeapsa dura.Nu te vor impune sa il deschizi, dar o vor face ei, deoarece au oameni speciali care se ocupa cu deschiderea seifurilor.

| crud a răspuns:

Da, te pot forta. Sa presupunem ca esti mai indaratnic decat ei si rezisti eroic. Nu deschizi safe-ul si gata. Nu crezi ca exista chestii, mult mai avansate decat dinamita, pe care le-ar putea folosi fara sa pricinuiasca pagube?

| EmanuelPro a răspuns:

?