| Noctus a întrebat:

O intrebare, ramai repetent de la o materie daca ai ramas corigent?

P.S: Nu am ramas repetent, desi marti am coringeta, care nici nu trebuia sa o am, am avut 5 medie pe S1, si pe al S2 7 teza, 7 nota si imi mai trebuia o nota, dar nu mi-a dat, am fost la situatie neincheiata si nu prea am stiut si m-a trecut la corigenta, acum daca nu iau corigenta ce se intampla?

4 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Daca ai o medie (o singura medie) sub 5 la o materie dai corigenta. Daca nu o iei, repeti anul. Daca ai mai multe medii sub 5 ramai repetent fara sa mai dai corigenta.

| Adrianetc a răspuns:

Ramai repetent de la corigenta doar daca nu o treci, asa ca invata.

| Reallynotme a răspuns:

Nu poti ramane repetent decat daca ai ramas corigent la 3 materii minim.Deci stai linistit...Nu prea mult, caci mai bine ai scapa de corigenta aia si nu ai mai ramane la altele!hee hee Oricum, iti urez succes! :*

| wilde a răspuns:

Daca nu iei corigenta o sa trebuiasca sa repeti anul, deci raspunsul la intrebare este DA, se poate ramane repetent daca ai picat corigenta, oricum, multa bafta la corigenta.