| Anonim53220 a întrebat:

O intrebare scurta. Daca am primit un avertisement de la politie pentru nepurtarea mastii in spatii inchise (chiar daca era un magazin mic de patiserie de 2m pe 2m dar asta e alta treaba) va veni acasa in posta sau de la postas? Am 18 ani, mi-am dat datele si as prefera sa nu ii supar pe ai mei happy Multumesc

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atunci cand o contraventie este sanctionata cu avertisment nu este obligatoriu sa fie incheiat proces-verbal de contraventie. Asa fiind nu cred ca il vor incheia ulterior si sa-ti fie trimis acasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu va veni. Pacat ca nu ai luat direct amenda.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai primit un avertisment verbal, nu vine nimic acasă.

| Drimmero a răspuns:

E doar avertisment, ai scapat de amenda, au fost baieti buni, data viitoare poarta masca.

| Sofer a răspuns:

Nu îți vine acasă. Respecta regulile de purtarea măști în spatii aglomerate și închise.

| minrest a răspuns:

Gata, ai primit avertismentul, asta a fost tot. Observa ca Politia nu e inebunita sa dea amenzi tuturor, intr-o ''dictatura sanitara'' despre care delireaza unii. De fapt, am impresia ca sunt amendati doar cei ce incalca regulile in mod ostentativ, si cei care incalca regulile in situatii de risc mare.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu e nicio alta treaba. E spatiu inchis => porti masca.

| Anonim53220 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Prin alta treaba ma refeream ca nu are legatura cu ce ma intereseaza, stiu ca am gresit

| Yuoia a răspuns:

Daca nu vrei sa-i superi pe ai tai, respecta regulile!
Cat despre "cealalta treaba", cu cat spatiul inchis e mai mic, cu atat e mai periculos in privinta covidului.
Ai scapat foarte ieftin doar cu avertismentul.

| morfeo a răspuns:

In mod normal ti l-ar fi dat pe loc, deci daca nu ti l-a dat e bine