| lavi4ever a întrebat:

O mare teapa cetelem.Am un card de credit cetelem.Si imi apare in ultima luna total tranzactii 55o roni. Ultima mea extragere de pe acel card a fost in urma cu 2 luni.Cei de la cetelem imi spun ca a fost extrasa aceasta suma si trebuie platita.Cardul este in permanenta la mine si nimeni nu stie pinu de la el.Nu stiu ce sa fac si ce s-a intamplat

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi la CETELEM de unde si cand a fost scoasa acea suma de pe card si poate iti vei da seama despre ce este vorba si daca puteai fi in locul acela atunci cand a fost scoasa. Apoi se va putea vedea cine a scos-o, toate ATM-urile (bancomate) trebuie sa aiba o camera de supraveghere. Numai bine!

| Psychic a răspuns:

Cred ca e furt cu card fals.Fa plangere la banca, pentru ca ei au banii asigurati. Demonstreaza ca nu ai scos tu si rezolvi problema.(alibi, etc.). Eventual le ceri filmarea video cu ora extragerii banilor, ca apare de unde au fost scosi.