| asnico2005 a întrebat:

O persoana care este patron, poate fi asistent permanent la o persoana cu handicap.

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Depinde ce inseamna pentru tine patron. Daca inseamna ca are o societate a carui este actionar, dar la care nu ocupa si un post, atunci cred ca poate. Daca inseamna ca este director la acea societate, atunci automat inseamna ca are un post si nu mai poate sa fie si asistent.
Numai bine, Shin.

3 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

In nici un caz! Daca esti angajat nu poti fi asistent personal al unei persoane cu handicap.

| greg a răspuns:

De ce nu? Legal, cred ca se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asistent personal inseamna c-o sa ai carte de munca acolo.
Acum depinde ce fel de patron esti, daca esti doar actionar e ok, daca muncesti propriu-zis acolo, nu se poate. Plus ca sistent personal nu esti doar 8 ore pe zi ca sa faci jumatate de norma in alta parte.