| sanboss a întrebat:

O persoana cu handicap vizual grad 2 accentuat ce pensie are?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pensia de invaliditate de gradul II nu este in suma fixa ci este in functie de perioada cat a lucrat si salariile avute in aceasta perioada. Suma exacta o calculeaza cei de la Casa de Pensii Publice din judetul tau de domiciliu.

6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Depinde de cat ai lucrat, de salariul avut, iar acum stabilirea gradului de handicap se face foarte restrictiv. Dar intreaba un prooroc, la voi la penticostali, la cat o sa ti se stabileasca pensia. Si daca iti prooroceste corect, ii faci cinste.

| sanboss explică (pentru minrest):

La asa un raspuns nu ma asteptam,.
Chiar nu e nevoie sa alergi la proroc ( ca la un vrajitor ) Dumbezu cauta cu cale sa sfatuiasca la vremea potrivita nu doar prin prorocie.

Raspunsul la asemenea intrebare nu necesita prorocie.

Pace tie

| sanboss explică (pentru minrest):

Interesant, dar sa lasam pe Dumnezeu sa lucreze dupa voia Sa

| minrest a răspuns (pentru sanboss):

Dumnezeu sa te ajute sa nu ai nevoie de pensie si sa poti lucra.

| sanboss explică (pentru minrest):

Bine ar fi... dar din punct de vedere medical nu se mai poate face mare lucru...
Dumnezeu cu mila