| xSega a întrebat:

Oamenii chiar cred că dacă va ajunge alt partid la putere se va schimba ceva? Mi se pare că totul este manipulare împotriva psd chiar daca nu țin cu nici un partid dar toți vor puterea pentru a pune mâna pe bani si nu pentru a face ceva bun pentru tara

Răspuns Câştigător
| francut a răspuns:

In momentul de fata nici un partid nu va mai face nimic pentru tara. Toti au invatat ca acolo "sus" au putere si pot fura linistiti. De ce crezi tu ca ei se lupta pentru putere? Acum toti sunt impotriva PSD-ului asa cum ieri erau impotriva PDL-ului si maine vor fi impotriva celor ce vor guverna. Mereu se vor lupta intre ei pentru putere, iar noi vom plati oalele sparte.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mereu vor exista partide de opozitie si partide la putere si fiecare vor incerca sa atraga simpatii pentru ei si antipatii pentru restul. Cu toate astea, in momentul de fata opozitia este aproape inexistenta politic si totusi PSD atrage extrem de multe antipatii pentru ca fac niste rahaturi imense. Pana acum nimeni nu s-a mai jucat asa de flagrant cu justita cum o face PSD in acest moment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba de politica de opozitie, nu manipularie impotriva PSD. Ca politica asta se face si prin manipulari, e altceva. big grin

| Unicornlover7 a răspuns:

Da, dar problema sta asa. Nu este manipulare impotriva PSD pentru ca, din moment ce acum sunt la putere, au fost alesi de oameni. Insa Dragnea a furat foarte mult, pentru ca dintr-un salar de bugetar nu avea cum sa isi faca vilele alea pe care le are. El este acuzat cu 3 ani de puscarie pentru cat a furat, de aceea nu a avut voie sa fie el prim ministru, si a numit alte persoane. A numit aceste persoane pentru ca el, din spate sa poata sa ii manipuleze, sa schimbe legile, pentru ca el sa nu mai trebuiasca sa faca 3 ani de puscarie. Acesta a fost scopul lui. Din cauza ca cei 2 barbati pe care i-a numit s-au opus la manipularile lui, el singur i-a dat jos. Pentru ca in continuare scopul lui e sa scape usor. Deci, acest partid s-a atacat singur de 2 ori, ceea ce spune clar ca sunt niste neseriosi si again, tot ce fac e CA SA SCAPE DRAGNEA DE PEDEAPSA PENTRU CA A FURAT CAT A FURAT! si nu mi se pare normal ca un om sa fure in halul asta. Parintii mei sunt bugetari, la fel ca Dragnea si clar nu ne permitem viloace ca ale lui. Asadar, un alt partid ar fi mult mai serios pentru ca nu ar avea in spate un hot, si sigur toate ar merge mai bine in Romania

| anonim_4396 a răspuns (pentru Unicornlover7):

Dezinformezi. Dragnea e condamnat definitiv in dosarul referendumului, nu pentru ''furturi'', cu toate ca si asta e un furt, dar nu de tipul celui pe care l-ai numit tu. Si e condamnat la 2 ani, nu la 3 ani, de asemenea pedeapsa e CU SUSPENDARE.

| Unicornlover7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, cum zici, dar prin legile pe care le propune vrea sa se scape si pe el si pe altii de la pedeapsa de tot. Nu mi se pare in regula

| Unicornlover7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ar fi sa furam toti bani in prostie de peste tot, ce ar fi in tara asta daca am face asa?