| AlexDorinel a întrebat:

Oare ar rezista un copil de 12 ani din ziua de azi daca s-ar intoarce in timp in anul 2000?

Eu cred ca ar murii...

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si ce mare diferenta este intre anul curent si anul 2000?

| Catrice a răspuns:

Fix moare...de curiozitate poatehee hee

| Fatamuntilor a răspuns:

De ce nu in 1983?
probabil te-as fi vazut mai mult in parc sau cu carte in mana citind! Ca toti cei din generatia mea!
Ma gandesc ca te referi la petrecerea timpului liber!

Răspuns utilizator avertizat
| NLS a răspuns:

Pe vremea aia, la mine era saptamana si cartea...
uneori, chiar doua pe saptamana, daca erau mai subtiri.
Asa ca m-as bucura sa revin la 5kb pe secunda, sa nu ma mai ademeneasca netul si alte activitati moderne, insa sa am mai multa liniste si timp pentru lectura.
De fapt gresesc, prin 2000 deja incepeam sa pierd timp pe mIRC, asa ca ideal ar fi sa ma intorc prin 1993-'95.

| Salontanul a răspuns (pentru NLS):

Da, da! Si uitasem de mIRC!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Fiinta umana ste una din cele mai adaptabile fiinte.

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, fara smartphone o sa se plictiseasca de moarte
si nici macar nu trebuie anul 2000, trebuie doar sa pice datele mobile, vreo 2 zile

| Apokales a răspuns:

Nu-i mare diferenta. Cei mai inteligenti s-ar adapta usor.

| romeo78 a răspuns:

Greșit! Mai degrabă întreabă dacă s-ar întoarce în România în 1990, imediat după revoluție. În 2000 erau deja calculatoare, internet, da nu erau rețele sociale, iPhone, dar societatea evoluase.
Dar, cu 20 de ani în urmă, ar fi mai bine de văzut cum s-ar simți, descurca.

| laurentiu80 a răspuns (pentru romeo78):

Putini isi permiteau un calculator acasa, erau foarte scumpe in raport cu salariile de atunci.

| romeo78 a răspuns (pentru laurentiu80):

Da, dar erau "internet cafe" unde erau calculatoare și internet. Se încingeau adevărate concursuri de "gameri". Era mai multă socializare.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Eu unul cred ca ar avea parte de o copilarie frumoasa

| Dandinelle a răspuns:

Exista FIFA și GTA2. Nu cred că ar fi murit de plictiseală

| Daniel323 a răspuns:

Daca scrie ca tine o sa ramana repetent.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Da, ar trai XD Posibil nu prea fericit, insa ar supravietui cumva =)

| gamingrs a răspuns:

Ce ai ba cum sa moara da ce are?