| Spataru_Doina_1979 a întrebat:

Oare daca folosesc remix sau instrumental ( doar instrumentele, fara versuri), sau orice derivare a unei melodii cu autor mort de mult timp (daca un autor moare si a trecut destul de mult timp melodia isi pierde copyrightul). oare sunt eligibil de copyright strike pe YT

mai pe scurt, daca folosesc instrumenalul la kalinka pe YouTube, imi iau CopyRight strike?

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Daca nu e monetizat, nu cred ca ca-ti iei strike, dar daca e monetizat, probabil iti iei de la Audio Network Limited.

| Spataru_Doina_1979 explică (pentru N0xEterniS):

Eu acept demonetarizarea dar nu copyright strikeul