| anonim_4396 a întrebat:

Oare e posibil sa inceapa un al treilea razboi mondial? Care ar fi efectele?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cineva a intrebat de la Radio Erevan:
- Daca incepe al treilea razboi mondial si cade o bomba nucleara la 2 km in spatele meu, ma mai pot scarpina pe dos?
Dupa un timp a venit raspunsul:
- Da, daca ti-l mai gasesti.
big grin

| Felys a răspuns:

Orice este posibil, efectele sunt dezastruoase

| Superior a răspuns:

Romania dispare dupa fata pamantului prima.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca se incepe o sa se termine destul de rapid, cred eu.
Romania va fi un pamant de conflict intre Rusia si America...

| DovleacTurbat a răspuns:

A mai fost o intrebare de genul la care am spus clar nu. Dar am dat peste un videoclip in care marii prezicatori, clarvazatori (habar n-am cum se numesc) chiar si vreo 2 de la noi Arsenie Boca si inca un parinte (cu viziuni foarte precise, dar i-am uitat numele) spuneau ca va fi si al 3 lea razboi mondial. Iar la capitolul tarii noastre spuneau ca vom fi ocupati de Rusi. Chiar si da Vinci spunea exact acelasi lucru despre Romania ca va fi ocupată de Rusia. Si dupa cum vezi suntem presati pentru scutul de la Deveselu. Am vazut ieri si un anunt de la Americani in care spuneau ceva de genul: " Epoca de rabdare s-a terminat". Alti vizionisti de astia (nu le-am retinut numele, dar care au prevazut lucruri importante) spuneau ca razboiul va veni din Siria. Vedem atacuri teroriste, ISIS, etc. Ceva-ceva se leaga pe acolo. M-a cam pus pe gânduri acel videoclip laughing. A, da, spuneau ca vor fi pierderi extrem de mari de vieti omenesti si ca intr-un final Rusia va pierde. Singura tara neafectata fiind Grecia. Ca victimea undeva la cateva miliarde laughing (ne injumatatesc).

| Andersen2k18 a răspuns:

Nu va incepe nici un razboi, sunt doar conflicte de interes politic, nimic mai mult.

| R0byZ00r a răspuns:

Normal ca este posibil, intre Rusia si America, insa momentan este doar un conflict de tip politic, urmeaza in viitor si un posibil razboi care se va da in Antarctica si in Romania, unde tara noastra este doar o baza de armament pentru americani.

| Wordofthat999999 a răspuns (pentru R0byZ00r):

Offf de ce mereu Romania trebuie tratata ca pe un cos de gunoi...

| thegodfather12 a răspuns:

Da, din cauza americanilor. Ei vor sa "elibereze" Coreea de Nord, Siria etc. controlandu-le ei. Si in media se scot in evidenta partile rele ale celorlati si cele bune ale americanilor...

| YTproHACK5 a răspuns:

Da

| CrinaD a răspuns:

Exclus nu este, însă nu ajuta sa ne impacientam.

| Sofia221 a răspuns:

Poate sa se intample orice e posibil, si daca chiar s-ar intampla ar fi dezastruos si foarte periculos