| VasileRapidistu13 a întrebat:

Oare vom iesi in urmatorii 30 ani din NATO?

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cine crezi că poate să facă o previziune pe 30 de ani?
Crezi că cineva ar fi putut să prevadă în 1990 situația actuală?

| VasileRapidistu13 explică (pentru johnnny123):

Mda,e doar asa teoretic, intrebam ca mi-e teama de razboaie laughing si daca am iesi din nato nu ar fi imposibil sa fim si noi vreodata atacati de rusi sau de alte state! dar nu ati raspuns ati zis ca n-o sa fie un al treilea razboi mondial, de ce v-ati razgandit si ati zis ca exista o posibilitate mica oricum Putin banuiesc ca nu numai el decide daca da cu focoasele nucleare.

| ReddY25 a răspuns:

Dumnezeu cu mila laughing

| RoCkKiD a răspuns:

Mi-am pierdut globul de cristal. Depinde, daca nu cumva se desfiinteaza alianta pentru ca o sa refuze cineva activarea articolului 5 probabil o sa reziste multa vreme, cine stie ce lideri o sa aiba alianta.

| EliLeli a răspuns:

Nu.