| AvalohAlyn a întrebat:

Obama sau Trump?
Care a fost președintele mai bun al Statelor Unite?
Și cine credeți că va fi ales președinte SUA în toamna dintre Donald Trump și Joe Biden?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai ma... Cum sa îl compari pe bufonul de Trump cu Obama?

| AC4S4 a răspuns:

Statele Unite stau bine sub administratia lui Trump din punct de vedere economic. Democratii speriau populatia cu scenarii apocaliptice.
Administratia Obama s-a ocupat mult de lgbt si de imigranti, statul s-a bagat in ceea ce trebuia sa fie libera decizie a americanilor. Trump a facut opusul, de aceea e criticat in mare parte de fanii socialismului, marxismului, comunismului.

De aceea, in toamna la alegeri Joe Biden va fi votat de cei care sunt frustrati ca in mandatul lui Trump s-au "pierdut" 4 ani in care se puteau continua "reformele" lui Obama.
Trump va obtine urmatorul mandat. Fiind votat, ce-i drept, si de ultra-nationalisti, ultra-conservatori, dar si de cetatenii simpli, moderati.

| doctorandus a răspuns (pentru AC4S4):

Sunt mulți care cred că Trump e malefic. Eu nu cred asta: e pur și simplu un circar. Le-a oferit americanilor circ și ei l-au ales. Și asta oferă în continuare.

| doctorandus a răspuns (pentru AC4S4):

Https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-e6836cb7d62dee5f595f9d750662ce16

A, da, SUA e in general teren nepropice marxistilor. Nu stiu daca stiai asta. La ei daca zici ca esti social-democrat ajungi un paria. Nu, Partidul Democrat nu e social-democrat, ci neoliberali lite.

Alegerile din SUA sunt un meci intre liberals si classical liberals.

| Roby299 a răspuns:

Obama fost președintele bun al Statelor Unite. Trump era pe cale sa înceapă războiul, este rasist, a închis suportul google cu compania Huawei și multe lucruri rele care le-a făcut. Cred ca Trump o sa fie ales, fiindcă am inteles ca are niște asi in mâneca, cum ar fi McGregor care tine cu Trump și McGregor vrea sa își influențeze fanii ca sa îl voteze pe Trump.