| sereLOVE a întrebat:

Ok, hai sa incercam din nou.
Daca fac galagie, consistand in cantat la chitara/voce in afara orelor de liniste, este ilegal?
Un vecin sustine ca va chema politia.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti reclamat atunci vei fi amendat. Ti-am citat prevederile legale din L.61/1991, punctul 25 se refera tocmai la ce intrebai tu, respectiv conturbarea linistii publice in afara orelor de liniste si punctul 26 in timpul orelor de liniste si acesta se sanctioneaza cu amenda mai mare. Ce n-ai inteles?

| sereLOVE explică (pentru Ioandelasal):

Multe alte raspunsuri intrebau ce fel de galagie de parca ar conta. si intr-un fel mi se pare normal. colegul canta la o chitară acustică fara voce si vecine spune sa nu mai "zdrangane pe chitara". Mie mi s -ar parea normal sa fie sanctionat

| Ioandelasal a răspuns (pentru sereLOVE):

Fiecare poate intelege ce vrea sau cat il duce mintea. Tu trebuie sa respecti ce spune legea si aceasta se refera si la instrumente.

| Ineys a răspuns:

Trebuie sa-ti faca flagrant sau sa aiba alti martori.

Răspuns utilizator avertizat