| anonim_4396 a întrebat:

Ok,nu stiu cum sa incep,este destul de socant chiar si pentru mine.
Ieri am iesit intr-un parc cu niste prieteni la o tigara, unu din prieteni imi arata catre un baiat de vreo 27 de ani care "cica" ii place sa se joace cu copii de 6-7 ani,initial n-am crezut asta si nu l-am bagat in seama, asta pana dupa vreo 20 de minute cand il vedeam in parcul destinat copiilor si se juca cu ei,nu stiu...m-am speriat putin cand l-am vazut cum radea in timp ce copii sareau pe el (baiatul era intins pe jos),radea haotic, erau multi parinti acolo dar doar unu sau 2 doar si-au luat copii de langa el,din cate am inteles nu are prieteni de varsta lui, tot ce face este sa iasa afara in parc sa se joace cu copii de 5-6-7 ani,ii ia in brate,se da in leagan cu ei,nu pot pur si simplu sa stau si sa nu bag in seama ce se intampla,este ceva ce as putea face? pot anunta politia? daca da, cum ar trebui sa le explic situatia asta? Parcul nu are bodyguard dar in schimb are garduri de vreo 3 metri si vine cineva zilnic dimineata si noaptea sa deschida/inchida parcul la ore fixe.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

N-am inteles care e problema. Daca baiatului ii place sa se joace cu copiii si nu are un comportament deviant, nu vad de ce ar trebui sa faci ceva.

| Alexandr a răspuns:

Vorbeste cu omul care vine sa inchida parcul...pentru linistea ta!

| anonim191 a răspuns:

Chiar daca e retardat care e problema atata timp cat el nu are alte ganduri si este sub supravegherea parintilor?

| ponturi a răspuns:

Probabil o fi in mintea copiilor. Urmareste blogul pestrada. ro si canalul de Youtube DinExperienta sigur ai sa gasesti raspunsuri la intrebarile despre #supravietuireurbana

| Lukas1994 a răspuns:

Din cate am inteles omul are probleme mintale, lucru care nu-l realizeaza parintii care sunt pe langa el...