| Anomim2025 a întrebat:

Organizația Mondială a Sănătății o sa traga la raspundere China pentru raspandirea virusului?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Nu cred ca are OMS puterea asta insa liderii lumii ar trebui sa ia in calcul si asta deoarece bate la ochi cazul lor, daca se dovedeste ca e facut in laborator ceea ce e cel mai probabil, ar trebui sa-i arda cu sanctiuni pentru isteria creata, vieti luate si caderea economiei in proportii destul de mari.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O epidemie se poate declansa oricand si oriunde in lume.
"Gripa spaniola" din 1918-1919 nu a pornit din China si a provocat mai mule decese in lume decat primul razboi mondial (peste 10 milioane! ).

| RoCkKiD a răspuns:

Si cum ar face asta daca vrei sa ne luminezi? happy

| Yuoia a răspuns:

China nu l-a raspandit!
In China a aparut dar iata ca ei l-au stopat mai repede decat alte tari. Poate pe noi sa ne traga la raspundere pentru raspandire pentru ca romanii se plimba slobozi prin Europa.