| Mihaimihai1234 a întrebat:

Pe data de 17 saptamana trecuta am fost admis la proba teoretica pentru redobandirea permisului auto si voiam sa va intreb pe ce data ma pot duce pentru ridicarea permisului auto, caci am uitat sa intreb la ghiseu. Stiu ca normal dupa 30 de zile dar nu stiu daca se pune fix data de 16 cand mi-a expirat dovada sau pe 17 cand am dat examenul, nu stiu concret cand ma pot duce sa il ridic......ma puteti ajuta va rog cu o explicatie va rog frumos?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Iti vor trimite ei acasa permisul, daca l-ai redobandit.

| Mihaimihai1234 explică (pentru Violleta2022):

Pai si nu ma pot duce eu sa il ridic personal de la oficiul de permise din DB? adica de la politie de unde am dat examenul?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihaimihai1234):

Din cate stiu eu, permisele se trimit acasa cu Posta, nu merge nimenis a le ridice de la politie, pentru ca sunt facute intr-un centru special, nu la sectia de politie unde ai dat tu examenul.

| Mihaimihai1234 explică (pentru Violleta2022):

Pai si pe data de 16 am dreptul de a conduce ( findca m-a sunat de la politie si mi-a spus ) si pica joi data de 16 si in caz ca joi nu primesc nimic, ma pot duce vineri la politie unde am dat redobandirea permisului ca sa mi-l pot ridica?

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Permisul se imprima la IGP si se primeste prin posta.