| timeflies a întrebat:

Pensia alimentara pentru copii, platita de unul din parintii divortati, se trimite DOAR prin mandat postal sau se poate vira si intr-un cont?
Pensia alimentara, se trimite pe numele copilului sau a parintelui tutore?

Răspuns Câştigător
| unicka a răspuns:

Se poate si prin mandat postal si prin cont doar pe numele tutorelui cu specificatia pensie alimentara

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, se poate vira și într-un cont dacă părinții s-au înțeles asupra acestui aspect. Un cont deschis pe numele părintelui care are în îngrijire și educație minorul.
Pa, pa.