| gago a întrebat:

Pentru a scoate un minor din tara este valabila aceeasi procura sau la fiecare iesire trebuie alta procura notariala?

Răspuns Câştigător
| Alexxx2014 a răspuns:

Procura se da pe o anumita perioada de timp.In tot acel timp poti duce minorul unde vrei tu dar sa te incadrezi in perioada in care scrie pe procura. Dupa ce perioada aia expira si vrei sa mai duci minorul intr-o tara straina trebuie ala. Funda?

| Alexxx2014 a răspuns (pentru Alexxx2014):

Trebuie *alta

| gago explică (pentru Alexxx2014):

Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este procura, este declaratie notariala autentica. Pe perioada valabilitatii poti iesi de cate ori vrei, doar ca trebuie sa fie acelasi insotitor major care este indicat in declaratie si nu altul.