| MihaelaElla97 a întrebat:

Pentru a trimite o scrisoare in alt oras prin Posta Romana trebuie sa ai 18 ani? Am cautat aceasta informatie pe site-ul lor dar nu am gasit un raspuns

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu.
Bagi scrisoarea gata timbrată în cutia poștală și gata. Cutia nu te întreabă nimic.

| minrest a răspuns:

Iti e mai usor sa cauti o informatie, decat sa gandesti putin? Rolul postei este sa faciliteze comunicarea, ce rost ar avea sa puna conditii aiurea? Sunt copii departe de parinti, de bunici, e aiurea sa nu ii lasi sa corespondeze. Nu trebuie sa ai o anumita varsta. Dar de ce nu anunta pe site? Pentru ca nu au de unde sa stie ce aberatii trec prin capul unora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Minorii care au împlinit vârsta de 14 ani pot achiziţiona în nume propriu produse sau servicii şi solicita, respectiv primi comunicări de la CNPR cu acordul reprezentantului legal, conform legii. Orice prelucrare de date cu caracter personal ale minorilor se va realiza numai în condiţiile legii."

https://www.posta-romana.ro/......ditii.html

Eu zic ca nu, daca ai buletin.

| Bro4555 a răspuns:

Din cate stiu eu da, insa poti merge pana la cel mai apropiat oficiu postal din orasul tau pentru a intreba.